Çevre ve Doğa Polisi Geliyor

1
çevre ve doğa polisi

Çevre ve Doğa Polisi Geliyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından yaptığı açıklamayla Çevre, Doğa, Hayvan Koruma Şube Müdürlüğü’nün kurulduğunu açıkladı.

Soylu açıklamasında, “Emniyet ve jandarmada yeni bir dönem başlıyor… Çevre, Doğa, Hayvan Koruma Şube Müdürlüğü kuruldu. Araçlar hazır, yakında çalışmalar başlıyor.” ifadelerini kullanarak yeni birimin logo ve araçlarının görüntülerini de paylaştı.

Hayvana Şiddete Mobil İhbar

Hayvana karşı uygulanan şiddetin Çevre, Doğa ve Hayvan Koruma Şube Müdürlüğü’ne anlık olarak iletilebilinecek mobil uygulama geliştirildi.

“Haydi” adı verilen mobil uygulama sayesinde kullanıcılar, sisteme kayıt yaptırdıktan sonra, hayvan hakları ile ilgili tek dokunuşla ihbarda bulunabilecek. Gelen ihbar üzerine, hızlı şekilde bölgede görevli Çevre, Doğa, Hayvan Koruma Şube Müdürlüğü ekipleri yönlendirilecek.

Hayvanseverler Sevinçle Karşıladı

Haytap Hayvan Hakları Federasyonu twitterdan yaptığı açıklamada, “Nihayet, eminiyet bünyesinde “Çevre ve Hayvan hakları koruma birimi” kuruldu. Haytap olarak senelerdir kapatmaya çalıştığımız bu açık ancak , devletin her şehir ve kasabada konusunda uzman saha elemanları ile daha etkin hale gelecektir.” ifadelerini kullandı. Çevre ve doğa polisi doğamızı ve hayvanlarımızı korumak için önemli bir adım olacağa benziyor. 

 

Haydi Uygulaması Nedir?

Daha önce Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi kötü eylemleri birazda olsun engellemek adına kullanıcılara sunulmuş Kadın Destek Uygulaması (KADES) uygulaması gibi, akıllı telefonlara İOS ve android platformlarında kullanıcılara sunulacak uygulama ile hayvan haklarını tek tuşla korumanız mümkün olacak. Çevre ve doğa polisi ‘ne ulaşmak için yapılacak olan Haydi uygulaması henüz yayınlanmadı.

Haber kategorisine buradan ulaşabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz