Doğa Kadınları Kampı Yaklaşıyor…

0

6-7-8 Mart tarihlerinde düzenlenecek olan Doğa Kadınları Kampı için sayılı günler kaldı. Bu yıl ikincisi düzenlen kampta birbirinden güzel aktiviteler kadınları bekliyor. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü gibi anlamlı bir tarihte kadınları Şile’ye davet eden Doğa Kadınları Kampı ile ilgili detaylar şöyle;

Birlikte Güçlüyüz!

Doğa Kadınları Kampı çağrısında şu sözlere yer verdi;

Birlikte Güçlüyüz, kadınız, her alanda varız, var olmaya da devam edeceğiz. İşte bu anlayışla gencinden yaşlısına tüm kadınlarla doğa ananın kucağında buluşuyoruz. Kamp hayatının keyfini birlikte sürecek, kahkahalarımızla neşe saçacağız. Ayrıca ateş başında anlatacak o kadar çok hikayemiz var ki… Asla yalnız değilsin!”

Doğa Kadınları Kampı Neyi Amaçlıyor

Şimdiye kadar kamp tecrübesi olmayan, doğayla buluşmak ve yola çıkmak konusunda tereddütleri olan kadınlar ile aktif kamp yapan/yolda olan kadınları bir araya getirerek ilham olmayı amaçlıyor. Kadınların birlikte geçireceği 3 günlük etkinlikte, dayanışma kültürünü geliştirmeyi, tecrübe aktarımını ve ortak aktivitelerle anlamlı bir sinerji yaratmayı hedefliyor.

Doğa Kadınları Kampı aynı zamanda ülkemizde, kadının bir birey olarak özgürce var olabilme mücadelesinde, örnek bir kadın etkinliği olacağını ilan ediyor ve bu yönüyle de ilgileri üzerine çekiyor.

Doğa Kadınları Kampı’nda Sizleri Hangi Aktiviteler Bekliyor

Neler yok ki! Zumbadan sabah yogasına, kadın söyleşilerine, çekilişlerden eğlenceli oyunlara kadar birçok aktivite planlanmış. Temel Kampçılık gibi eğitimlerin de yer aldığı etkinlikte okçuluk, işaret dili gibi birbirinden ilgi çekici atölyelerde programda yerini almış.

Ateş başında hep beraber söylenecek şarkıların ve anlatılacak hikayelerin, katılımcılarına unutulmaz anılar bırakacağı garantisini organizasyon şimdiden veriyor. Doğayla iç içe dopdolu bir etkinlik programı siz katılımcılarını bekliyor…

Doğa Kadınları Kampı Nerede Yapılacak / Nasıl Ulaşırım

Bu yıl etkinlik Şile’nin Doğancılı Köyünde bulunan Bella Kamp Alanında düzenlenecek. Bella Kamp, sosyal alanları, ağaçların arasında yerleştirilmiş evleri ve ferah çadır alanı ile organizasyon için iyi bir tercih.

Ulaşım açısından da oldukça kolay bir lokasyonda bulunuyor…

Kamp alanına ulaşmak için;

Otobüs ile;

Üsküdar’dan kalkan “139 S Üsküdar-Sofular Köyü” İETT hattı ile “Doğancılı Köyü” durağında inip, Tilbe Pansiyonun yanındaki sokağa girdiğinizde, 50m sonra solda Bella Kamp’a ulaşmış olacaksınız. 

Özel Araç ile;

Çekmeköy üzerinden gelirken “Sofular” tabelasından ilerleyin ve 11km sonra “Doğancılı” mevkiine sapın. Tilbe Pansiyon’un yanındaki sokağa girin, 50m sonra solda Bella Kamp’a ulaşmış olacaksınız.

Katılmak İçin Ne Yapmak Gerekiyor

Doğa Kadınları Kampı’na katılmak için www.dogakadinlari.com internet adresinde bulunan başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmanız gerekiyor. Ayrıca etkinlik öncesinde kamp ücretini, size gönderilen IBAN numarasına ödemeniz isteniyor.

Doğa Kadınları Kampı katılımı ile ilgili daha detaylı bilgi almak için @dogakadinlari instagram hesabını takip edebilirsiniz.

Kamp Ücreti Ne Kadar

Kamp alanında 3 farklı konaklama seçeneği mevcut. Tercihinize göre fiyatlar değişkenlik gösteriyor.

Eğer kendi çadırınızla konaklamak isterseniz katılım ücreti 120 TL olarak belirlenmiş. Ayrıca ekipmanı olmayan katılımcılarda düşünülmüş. Ekipman (çadır, uyku tulumu, mat) kiralamak isteyenler için katılım ücreti 190 TL. Bir diğer konaklama tercihi ise Ağaç Evler. Ancak yoğun ilgi gören bu konaklama seçeneği için yer kalmamış bulunuyor.

Gezgin Gazetesi Doğa Kadınları Kampı’nda

Doğa Kadınları Kampı sponsoru olarak etkinlikte yerimizi aldık. Etkinliğin duyurusunda görevler alarak Doğa Kadınları Kampı etkinliğinin ruhunu ve enerjisini geniş bir kesime yaymak için kolları sıvadık. Gezgin Gazetesi olarak etkinlik boyunca alanda etkinliği takip edecek ve kampın bir parçası olacağız.

Doğa Kadınları Kampı Diğer Sponsorları

Kamp etkinliğine destek veren diğer kuruluşlar ise Gufo Coffee, Nurgaz, Züber, Çorap Sepeti ve Can Meşrubat. Çeşitli hediyeleri, aktiviteleri ve ikramlarıyla alanda sizlerin yanında olacaklar.

Davete Kulak Verin!

Doğa Kadınları Kampı; “Kadın kadına doğada olmanın ve kamp yapmanın hazzını yaşamak için seni de 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Şile’ye davet ediyoruz.” diyor. Harika bir hafta sonu Şile’de sizleri bekliyor…

Bu davete kulak verin! Siz de çok geç kalmadan etkinlikte yerinizi ayırtın…

Detaylı bilgi için www.dogakadinlari.com adresini ziyaret edin.

Önceki İçerikTarihi Bağdat Yolunda Terkedilmiş Bir Manastır: Abrenk Vank Kilisesi
Sonraki İçerikMasaldan Fırlamış Köy: Giethoorn
Eskişehir doğumluyum. Bursa’da yaşıyorum... Bir memur ailenin 3 çocuğundan biriyim... Çok küçük yaşlardan itibaren babamla yaptığımız kampların etkisiyle doğa hayatımın bir parçası oldu... Üniversite yıllarım, sosyal etkinliklerin, topluluk faaliyetlerinin hayatımı sarmaladığı yıllardı. “Acaba ileride ne var” sorusunu sormak için uzun bir süre beklemem gerekti... Bir gün hayatımın rutin akışı bozuldu ve ben bu soruyu sordum... O günden beri ileride ne var sorusunun kaptanlığında uzak yakın demeden yollara düşüyorum... Antik Kentler özel ilgi alanım... Tarihi çorba etmeyi, kentleri didik didik etmeyi, doğada kaybolmayı ve insanların hikayelerini uzun uzun dinlemeyi seviyorum ... Şimdi Gezgin Gazetesi sayesinde birçok insanla buluşuyor, birlikte keşfetmenin keyfini yaşıyorum. Yazılarda görüşmek üzere...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz