Gezginler, Gezgin Zirvesi 2020’de Buluştu…

0

Gezgin Zirvesi, 34 gezginin konuşmacı olarak katılımıyla geçtiğimiz Cumartesi günü Sahne Beşiktaş’ta gerçekleşti. 7 oturumda gerçekleşen etkinlik yoğun ilgi gördü. Avrupa Rüyası katkılarıyla bu yıl ikincisi düzenlenen etkinlikte, bir önceki etkinlikten farklı olarak gerçekleşen törenle Gezgin Ödülleri sahiplerini buldu.

Gezgin Zirvesi Renkli Sohbetlere Sahne Oldu…

Sunuculuğunu, ekranların sevilen gezi programı Dünyayı Geziyorum’un ünlü sunucusu Özlem Tunca Esirgenç‘in üstlendiği Gezgin Zirvesi, seyahat konusunda tecrübelerin konuşulduğu ve gezginlerin bir araya gelerek sohbet etme şansı bulduğu bir etkinlik olarak dikkatleri üzerine çekti. Alp Alper, Tanin Helvacı, Dicle Doğan (Hareket Amiri), Sedat Açıl (Gezen Bilir), Cemre Nur Meleke (Gezgin Kadınlar), Emrah Koçer (Doğadaki Yabancı), Gökşen Çavuş Çıtırık (Gezgin Star), Akif Budak (Çok Gezen Gurme), Reşat Taman (Reshontheway) gibi pek çok tecrübeli gezginin yer aldığı 34 konuşmacının katılımıyla gerçekleşen Zirve, ilham veren renkli sohbetlere sahne oldu.

“İlham Veren Yol Hikayelerine Tanık Olduk”

Gezgin Zirvesi Genel Koordinatörü Gökhan Kuloğlu, etkinlikle ilgili; “dünyayı gezen gezginleri yol hikayelerini ve deneyimlerini paylaşmaları için oluşturulmuş bir platform. Çevremizdeki gezginlerin istekleri ve önerilerinden yola çıkarak Avrupa Rüyası’nın katkılarıyla Gezgin Zirvesi’ni oluşturduk. İlk etkinliği 2018 yılında yapmıştık. 2000 aşkın dinleyici oturumlarımıza katılmıştı. 54 farklı gezgine söz hakkı vermiştik. Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz etkinlikte ise 34 gezginimize söz hakkı verdik. Bunlarından içerisinde rüzgarla, motorla, bisikletle, karavanla, yürüyerek, kamp yaparak seyahat eden gezginlerimiz yol hikayelerini anlattılar. Ender Saraç, Özlem Tunca Esirgenç, Alp Alper, Berrak Tangülü, Tanin Helvacı, Cemre Nur Meleke, Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu gibi önemli isimleri de ağırladık.” dedi.

“Avrupa Rüyası İlk Günden Bugüne Gezginlerin Yanında”

Avrupa Rüyası kurucusu Salih Battalbaş “kurulduğumuz ilk günden bugüne gezginlerin ve dünyayı keşfetmek isteyenlerin daima yanında olan Avrupa Rüyası, dünyanın 62 ülke 185 şehrine turlar düzenlerken aynı zamanda kocaman bir gezgin ailesi biriktirdi. Avrupa Rüyası demek; gezmek, keşfetmek, paylaşmak, mutlu olmak ve gezginlerin yanında olmak demektir. Gezgin Zirvesi etkinliğinin 2. yılında da Avrupa Rüyası olarak, dünyayı adım adım gezen gezginlerin yanında olduk! Yeter ki anlatacak hikayeniz, paylaşacak yol deneyimleriniz olsun!” dedi.

Gezgin Ödülleri Sahiplerini Buldu

Gezgin Zirvesi’nin 2. yılına özel düzenlenen “Gezgin Ödülleri” töreninde 15 kategoride ödül verildi. 5-15 Şubat tarihleri arasında halk oylamasıyla kazananların belli olduğu ödüller 7 Mart’ta Sahne Beşiktaş’ta sahiplerini buldu. Yılın Gezgin Dostu Seyahat Markası Avrupa Rüyası seçilirken, “Yılın Seyahat Yazarı” Burak Akkul, “Yılın Seyahat Fotoğrafçısı” Alp Alper, “Yılın Seyahat TV Programı” Dünyayı Geziyorum oldu.

Diğer kazanan gezginler:

 • Yılın Seyahat Blogu – Sevil Mert
 • Yılın Youtube Kanalı – Emre Durmuş
 • Yılın Gurme TV Programı – Dünyanın Tadı
 • Yılın Bisikletli Gezgini – Hale Sargın
 • Yılın Karavanlı Gezgini – Mayavanlife
 • Yılın Motorlu Gezgini – Serkan Söğüt
 • Yılın Çocukla Gezgini – Özlem Demir
 • Yılın Doğa Gezgini – Emrah Koçer
 • Yılın Yürüyerek Gezen Gezgini – Dicle Doğan
 • Yılın Seyahat Kadın Girişimcisi – Cemre Nur Meleke
 • Yılın Seyahat Fenomeni – Gezgin Çift
 • Yılın Turizm Dostu Yazılım Firması – Webimonline

Gökhan Kuloğlu ile Gezgin Zirvesi hakkında yaptığımız röportajı okumak için tıklayın

Önceki İçerikÖnce ruhunuzu sonra sizi yola çıkartacak 10 film önerisi
Sonraki İçerikSize Saraybosna ’yı Anlatmak İstiyorum
Eskişehir doğumluyum. Bursa’da yaşıyorum... Bir memur ailenin 3 çocuğundan biriyim... Çok küçük yaşlardan itibaren babamla yaptığımız kampların etkisiyle doğa hayatımın bir parçası oldu... Üniversite yıllarım, sosyal etkinliklerin, topluluk faaliyetlerinin hayatımı sarmaladığı yıllardı. “Acaba ileride ne var” sorusunu sormak için uzun bir süre beklemem gerekti... Bir gün hayatımın rutin akışı bozuldu ve ben bu soruyu sordum... O günden beri ileride ne var sorusunun kaptanlığında uzak yakın demeden yollara düşüyorum... Antik Kentler özel ilgi alanım... Tarihi çorba etmeyi, kentleri didik didik etmeyi, doğada kaybolmayı ve insanların hikayelerini uzun uzun dinlemeyi seviyorum ... Şimdi Gezgin Gazetesi sayesinde birçok insanla buluşuyor, birlikte keşfetmenin keyfini yaşıyorum. Yazılarda görüşmek üzere...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz