Glamping Deneyimini Yaşayabileceğiniz Birbirinden Özel Tesis Önerileri

0

Doğa yaşamını pek çok insan sever. Kime sorarsanız sorun doğanın içinde hayatını sürdürmek ister. Ancak günümüz şartları buna pek müsaade etmez. Bu yüzden insanlarda istedikleri yaşam tarzını hafta sonu ya da tatillerde yaşayabilmektedir. Doğa ile insanı konforlu bir şekilde buluşturan akımın adı ise Glamping.

Yeni bir akım olarak karşımıza çıkan Glamping, anlam bakımından oldukça zengin bir içeriğe sahip. Doğayı farklı bir konseptle insanı birleştiriyor. Lükslüğünden vazgeçemeyenler ve doğa da olmazsa olmaz diyenler için Glamping’i önerebiliriz.

Glamping, “glamorous” ve “camping” kelimelerinden türemiştir. Tamamen İngilizce kökenli bir kelime öbeğidir. Kelime anlamı ise, doğa içinde konforlu ve lüks bir tatil geçirmek. Doğanın içerisinde çadır hayatı yaşarken 5 yıldızlı otel hissiyatı veren bu akım insanlar için yeni bir trend. Özellikle de insanlardan uzak durmak isteyen ve sessiz, sakin bir tatil yapmak isteyenler için iyi bir alternatif. Diğer kamplardan en büyük farkı, konforlu bir yaşam imkanı sunmasıdır.

Ülkemizde Glamping’in yaygın olduğu pek çok bölge var. Özellikle Türkiye’nin doğa cenneti olması Glamping yapımına oldukça uygun. Akdeniz, Ege ve Karadeniz sahilleri doğal yaşam için misafirlerini bekliyor. Lafı daha fazla uzatmadan Türkiye’de Glamping’i yapabileceğiniz birbirinden eşsiz yerlere göz atalım.

Perdue

madephoyou.us

Muğla’nın Fethiye ilçesinde bulunan Perdue, ilk durağımız oluyor. Akdeniz’in önemli kentlerinden biri olan Muğla, tüm güzelliklerini siz misafirlerine açıyor. Ahşap çadırların, lüks ile buluştuğu Perdue’de imkanlar otelleri aratmayan cinsten. 

SPA, klima, banyo gibi otellerde bulunan pek çok ihtiyacı bu yaşam alanlarında bulabilmek mümkün. Yöresel ve doğal ürünlerle yemek yeme imkanı da tam bir köy hayatı sunuyor. Tekne turu, safari ve yamaç paraşütü gibi etkinliklerle tatilin keyfi bir başka yaşanıyor.

Adaperest

https://sehirnotlari.com/

Bir karavanda yaşam imkanı sunan bu tatil beldesi ise, Çanakkale’nin Bozcaada bölgesinde yer alıyor. 4 kişilik bir ailenin rahatla konaklama yapabileceği şekilde dizayn edilmiştir. Pek çok imkanın bulunduğu karavan, ada hayatını farklı şekilde yaşamaya olanak tanıyor.

Avalon Steppes

glampinghub.com

Glamping için Muğla’da ikinci uğrak noktamız Avalon Steppes. Kayaköy’de kurulmuş olan oba çadırı tarzıyla Glamping’in Türkiye’deki ilk örneklerinden birisidir. Osmanlı tarzında mimariye sahip olan çadırlar hem tarihi hem doğal yaşamı bir arada sunuyor. Doğa yürüyüşler, at binme, tırmanış ve bisiklet gibi aktivitelerle tatil daha keyifli hal geliyor.

Kocabahçe

kocabahceglamping.com

Listenin 3. Muğla Glampnig’i ile karşı karşıyayız. Bozburun’da yer alan Kocabahçe, tatilcilere sessiz ve sakin bir konaklama imkanı sunuyor. Aile tatiline oldukça uygun olan Kocabahçe, kamp kültürünü lüks yaşamla buluşturan nadir rotalardan biri.

Club Amazon Bördübet

clubamazon.com.tr

Glamping dediğimizde ilk 5 içinde yer alan Club Amazon Bördübet, bu akımın öncülerinden. Ormanla iç içe bir konsept şeklinde dizayn edilen çadırlar sayesinde kamp deneyimini en iyi haliyle yaşayabiliyorsunuz. Taş Oda, Teras Oda, Küp Oda ve Mini Bungalov tarzına sahip olan Club Amazon Bördübet, her kesime hitap ediyor. Zengin aktivite seçeneğiyle tatilin keyfini çıkarabilirsiniz. 

Campo Portakal 

agoda.com

Kamp yerleşkesi bir doğa içinde hiç bu kadar güzel olmamıştı. Dağ ormanlarıyla çevrili ve oksijeni bol olan Campo Portakal, Çıralı bölgesinde yer alıyor. Çadırların bile doğal malzeme ile dizayn edilmesi farklı bir hava katıyor. Campo Portakal’da adeta doğa sizi sarmalıyor.

Kozluyalı

assosrehberim.com

Ege’nin kuzeyinde yer alan Kozuyalı Glamping, denize sıfır konumda bulunmasıyla dikkat çekiyor. Doğal yaşamı, denizle birleştiren bu proje her isteğe cevap verebiliyor. Doğanın yanında deniz ve kumdan vazgeçemeyenler için iyi bir alternatif.

Doğa kategorisinde kamp hakkında daha fazlası için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz