Yapı Kredi Play WHITEFEST 2020 Başlıyor

0
(whitefest.com)

Türkiye’nin en büyük gençlik festivali olan Whitefest’e sayılı günler kaldı. Bu yıl ana sponsorluğunu Yapı Kredi Play’in üstlendiği etkinlik, 90 üniversiteden 10.000’den fazla öğrenciyi ağırlamayı hedefliyor. Whitefest bu yıl da oldukça iddialı bir organizasyonla Uludağ’da yerini alacak.

Whitefest Nedir?

Whitefest her yıl üniversitenin ara dönemlerinde Uludağ’da gerçekleşen bir gençlik festivalidir. Jolly’nin gençlik markası Unitravel  tarafından organize edilen festival katılımcılarına 120 saat kesintisiz eğlence sunuyor.

Pek çok Uludağ Oteli her yıl festival organizasyonunda yerini alıyor. 3 gece 4 gün ve 4 gece 5 gün opsiyonları sunan festival aynı zamanda Türkiye’de konaklamalı festivallerin en büyüğü.

Festival Türkiye’de popüler sanatçılardan, yurt dışında sahne alan DJ’lere kadar pek çok sanatçıyı bir araya getiriyor. Her yıl yapılan anketler sonucunda belirlenen isimler o yılın sahnesinde yer alıyor. Geçmiş yıllarda sahne alan isimler arasında Sıla, Hande Yener, Demet Akalın, Gülşen, Berkay, Duman ve daha pek çok ünlü var.

(whitefest.com)

Whitefest Ne Zaman

Farklı konaklama gün alternatifleri sunan festival bu yıl da peş peşe 3 periyotta yapılıyor. İki konaklama seçeneği sunan festivalde, 3 gece 4 gün ya da 4 gece 5 gün alternatifleri arasında tercih yapmak mümkün. Bu yıl gerçekleşecek olan festival takvimi ise şöyle;

  • 2-6 Şubat (4 gece 5 gün)
  • 6-9 Şubat (3 gece 4 gün)
  • 9-13 Şubat (4 gece 5 gün)

Kimler Geliyor

Ünlü sanatçılarının sahneleri ve DJ gösterileri sabahın ilk ışıklarına kadar Uludağ’ı ısıtacağa benziyor. Festival bu yıl da pek çok ünlü sanatçıyı konuk edecek. Athena, Sagopa Kajmer, Koray Avcı, Berkay, Alya, Şehinşah, Gazapizm ve pek çok sanatçı bu yıl Whitefest 2020’de yerini aldı. Toplam 35 sanatçı ve DJ’in katılacağı etkinlik aynı zamanda festival sponsorlarının workshopları ve çeşitli etkinlikleri de katılımcılarına sunacak. Kayağın ve müziğin yanı sıra düzenlenecek etkinlikler gün boyu katılımcılarına farklı alternatifler sunacak.

(whitefest.com)

Festival Ücreti

Festival bütçesi konaklamak istediğiniz otele ve ulaşım tercihinize göre değişiklik gösteriyor. Gece Konserleri ve After Clup girişleri için ödenmesi gereken toplam bedel 180 TL. Ancak kalacağınız otel tercihinize göre konaklama bedelleri 1000-2000 TL arasında değişiklik gösteriyor. Ulaşımı festival organizasyonu otobüsleriyle yapmak isterseniz (İstanbul-Ankara-İzmir) yine bir ortalama 200 TL’yi bütçenize eklemeniz gerekiyor.

Yapı Kredi Play WHITEFEST 2020 resmi sitesi için tıklayın

Viking Ateşi Bu Festivalde Yanıyor: Up Helly Aa yazısını okumak için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz